Vydané knihy

NÁMĚSÍČNÍCI

Namesicnici cover

Christopher Clark v knize Náměsíčníci líčí, jak došlo k vypuknutí první světové války a jaké byly její příčiny. Práce čerpá z četných nových pramenů a ukazuje Evropu, jež se velice liší od obrazu, jaký známe, a soustřeďuje pozornost na Srbsko a Balkán.  Autor odhaluje, že se muži, kteří vládli Evropě a pyšnili se svou moderností a rozumností, chovali jako náměsíčníci, potáceli se od jedné krize ke druhé a nakonec sami sebe přesvědčili, že jediným východiskem je válka.

ŠEST INOVACÍ, KTERÉ STVOŘILY MODERNÍ SVĚT

sest_inovaci_obalka

Steven Johnson odhaluje fascinující původ různých předmětů každodenního života. Zkoumá dějiny inovací napříč historií. Snaží se pojmenovat aspekty moderního života, zahrnující překvapivé příběhy o náhodných objevech. Autor zkoumá neočekávané souvislosti mezi zdánlivě nesouvisejícími oblastmi. Jde o knihu napsanou v provokativním, informativním a poutavém stylu, která si získala fanoušky po celém světě.

BOJ O HRAD

NTK_Boj o hrad_01        NTK_Boj o hrad_02

Dvoudílná kniha ,,Boj o hrad“ autora Antonína Klimka: Boj o hrad I.: Hrad a pětka (1918-1926) a Boj o hrad II.: Kdo po Masarykovi? (1926-1935). Knihy přibližují vnitropolitický vývoj Československa 1918-1926 a 1926-1935 na půdorysu zápasu o prezidentské nástupnictví. Autor, jeden z nejvýraznějších badatelů zaměřených na dějiny meziválečného Československa, vychází z důkladného základního pramenného výzkumu a kniha tudíž přináší řadu nových informací a pohledů. Knihy jsou nyní k prodeji v Neoluxoru.

 

CO DĚLÁ NÁRODY ÚSPĚŠNÝMI

NTK_Co dela narody uspesnymi

Současně vyšla i kniha ,,Co dělá národy úspěšnými“, kde si známý investor a odborní na globální ekonomiku Ruchir Sharma klade otázku ,,Co určuje úspěch či neúspěch jednotlivých zemí?“ Knihu doporučujeme všem, kteří se zajímají o současné globální dění. Kniha je nyní k prodeji v Neoluxoru.

 

RONALD REAGAN

NTK_RR

neoluxor.cz/ronald-reagan-prezident-spojenych-statu-americkych-1981-1989

Kniha Jacoba Weisberga představuje portrét čtyřicátého amerického prezidenta Ronalda Reagana, který bude navždy spojován s pádem železné opony a kolapsem sovětského impéria, k němuž přispěl svou konfrontační zahraniční politikou vůči Sovětskému svazu a komunistickému hnutí po celém světě. Jeho prezidentství (1981-1989) je často vnímáno jako počátek amerického konzervatismu ve Spojených státech.
Než se začal věnovat politice, byl filmovým hercem, který natočil přes padesát filmů v hollywoodské produkci a členem hereckých odborů. Několik let působil ve funkci republikánského guvernéra státu Kalifornie. Jeho zvolení prezidentem USA bylo nepochybně vrcholem jeho kariéry.
O tomto obhájci svobody a demokracie, jednom z nejvýznamnějších světových politiků 20. století, pojednává tato kniha.

 

OHROŽENÁ EVROPA

NTK_Ohrozena Evropa

GEORGE FRIEDMAN (AUTOR BESTSELLERU PŘÍŠTÍCH 100 LET)

DOUBLEDAY, 2015

Z Amerického originálu Flashpoints přeložila Jana Odehnalová, 2015