21. DUBNA PROBĚHLA AUTOGRAMIÁDA KNIHY OHROŽENÁ EVROPA

21. dubna se v Paláci knih Luxor uskutečnila atugramiáda knihy Ohrožená Evropa: Rodící se krize, jejímž autorem je Dr. George Friedman. Úvodní slovo pronesl Roman Lesný, majitel nakladatelství Aligier, jež se s námi podílelo na vydání knihy.

George Friedman je významný politolog a geopolitický myslitel, zakladatel největší soukromé zpravodajské agentury Stratford, přezdívané stínová CIA a nejlépe prodávaný autor politických knih podle New York Times. Obohacuje veřejnou diskuzi svými kritickými pohledy na politickou situaci a možný vývoj světa. S pozoruhodnou přesností předvídá budoucí trendy v globální politice, technologii, populaci a kultuře. Řídí portál https://geopoliticalfutures.com, zabývající se předvídáním globálních událostí.

Právě v knize Ohrožená Evropa, čtivě podaném, neakademicky psaném, ovšem fakty neprůstřelně podloženém bestselleru, završuje snahu trendy předvídat. Soustřeďuje se na Evropu, na světové, kulturní a mocenské souvislosti uplynulých pěti set let. Kniha představuje fascinující analýzu Evropy dnešních dní, její minulosti a neklidných zlomových linií, které se probouzejí a budou mít stěžejní význam v blízké budoucnosti. V tom je tato kniha dobře načasovaná a opravdu strhující.

Neoluxor 3

Neoluxor 1

Mediální výstupy naleznete na:

CEVRO

Youtube

Česká pozice/Lidové noviny

Echo24.cz: http://echo24.cz/a/wapWx/rusko-se-pro-nemecko-stane-nutnou-volbou-rika-georg-friedman

http://echo24.cz/a/wmt2L/turecko-je-vitez-merkelova-jezdi-za-erdoganem-jako-za-papezem

http://echo24.cz/a/iaWa9/evropska-demokracie-je-utopicka-jako-kazda-revoluce-skonci-rozpadem

Týden.cz

Ekonom.cz

Geopolitical Futures

Parlamentní listy

Týdeník Echo